Απόλλων Καλυθιών 3 – 0 Ποσειδώνας Καρπάθου..

Written by on 30/09/2023

77 Views

Απόλλων Καλυθιών 3 – 0 Ποσειδώνας Καρπάθου

Τις πολλές απουσίες και το κακό ξεκίνημα πλήρωσε σήμερα η ομάδα μας. Παίζοντας στην κυριολεξία αμέσως μόλις έφθασε από το καράβι με αποστολή 13 παικτών, μπήκαμε μουδιασμένα και δεχθήκαμε γκολ στο 7ο λεπτό. Σιγά σιγά ισορρόπησε το παιχνίδι και χάσαμε ευκαιρία με κεφάλια από κοντά του Ζερβού. Στο 36 όμως, δεχθήκαμε το 2-0 και έτσι τελείωσε το ημίχρονο.

Παρά τα προβλήματα στο 2ο ημίχρονο είχαμε την κατοχή, παίξαμε εξαιρετικά, χάνοντας 2 τετ α τετ και μια κεφαλιά από την μικρή περιοχή. Ο Απόλλων κράτησε και λίγο πριν το τέλος έκανε το 3-0.

Στον αγώνα αγωνίστηκαν ο Νικήτας Ζερβός που παραχωρήθηκε φέτος από τον Ιαπετό Καρπάθου, τον οποίο ευχαριστούμε ιδιαίτερα, ο Παύλος Διακονής και ο Λάμπρος Χιώτης από την ακαδημία μας, παιδιά από την Κάρπαθο, 14 με 17 χρόνων!

Επόμενη αγωνιστική στην Κάρπαθο με τον Διγενή.

Ευχαριστούμε τον Α.Σ Απόλλων Καλυθιών – Apollon Kalithion FC για την εξαιρετική φιλοξενία, τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα!